Кам’янець-Подільський

Кам’янець-Подільський

Від «Чайки на Дністрі» до Кам’янець-Подільського – 90 км. Побудувати маршрут

Кам’янець-Подільський знаходиться на 3 місці в Україні за кількістю пам’яток культурної та історичної ваги, поступаючись лише Києву і Львову. На його території розміщено понад 200 об’єктів різної історичної ваги, що зберігають стародавню могутність цього населеного пункту.

Найвідомішою пам’яткою міста є Кам’янець-Подільська фортеця – найвідоміший музей-заповідник. Вона розділена на дві частини: Старий і Новий замки. Історія Старого замку куди більш давня, і саме він найчастіше є предметом зацікавленості туристів. У цілому ж Кам’янець-Подільська фортеця є одним з Семи чудес України і ретельно оберігається.

Вважається, що засновниками Старої фортеці є литовські князі Коріатовичі – саме в одному з документів Юлія Коріатовича в 14 столітті згадується замок.

Спочатку замок був частково дерев’яним, однак він став повністю кам’яним завдяки ідеям зодчого Іова Брейтфуса. Стара фортеця пережила безліч нападів, побула у володінні Речі Посполитої та Російської імперії, була захоплена турецькою армією (після чого один з мостів стали називати “турецьким”). У 19 столітті замок перестав бути військовою спорудою. Він отримав звання заповідника і культурного пам’ятника, став популярним, і навіть служив майданчиком для зйомки фільмів “Стара фортеця” і “Тарас Бульба”. Тут є безліч цікавих експозицій – наприклад, виставка зброї або виставка, присвячена окремо історії замку або Устимові Кармалюка.

Також популярні у туристів Кафедральний собор, Миколаївська церква, побудована в 1395 році, сквер, розташованому над скельним утворенням та інші визначні пам’ятки.

Call Now Button