Скельний монастир

Скельний монастир

Від «Чайки на Дністрі» до Галицького монастиря – 13 км (на авто). Побудувати маршрут

Діючий чоловічий монастир у скелі знаходиться в селі Галиця, Сокирянський район, Чернівецька область, включений до списку найкращих скельних монастирів України.

Тут унікальне поєднання невеликих печер, красивого лісу, Дністровського водосховища, гротів, численних стежок. Навколо ідеальна тиша, умиротворення і благодать. Місце відмінно підходить для здійснення шикарних фотознімків. На території є оглядовий майданчик.

Вважається, що печерно-скельний скит на високому березі Дністра був заснований в ХІ – ХІІ столітті ченцями. Священним це місто було здавна: археологічні розкопки, проведені в 70-х роках минулого століття, свідчать про існування тут язичницьких капищ. У місцевій вапняковій породі утворилося безліч гротів. Згодом ченці-християни зробили оздоблення природних гротів і додатково вирубали в скелі штучні приміщення.

Монастирський комплекс складається з понад двадцять різних приміщень – колишніх каплиць, келій, комор, печерної церкви Миколи Чудотворця, яка колись була (з давніх часів) присвячена великомученику Георгію. На невеликому віддаленні знаходиться печера відлюдника – невелике вирубане в скелі приміщення (приблизно 4 на 4 метри). З терас відкривається приголомшлива панорама Дністра.

Місце має свою особливу енергетику, силу і магічну привабливість.

Call Now Button