Вінниця

Вінниця

Від «Чайки на Дністрі» до Вінниці — 170 км. Побудувати маршрут

Історія живописного міста налічує понад 600 років, сьогодні на його території проживає більше 400 тисяч чоловік.

Унікальною пам’яткою є фонтан «Рошен» – він є найбільшим в світі світломузикальним фонтаном, що побудований на відкритій водоймі.

Цікавим історичним символом є старовинна водонапірна вежа, її можна побачити в сквері Козицького. Старовинна вежа збудована з червоної цегли, на її фасаді закріплений годинник.

В околицях Вінниці знаходиться важливий пам’ятник часів Другої світової війни – бункер «Вервольф». У 1941 році тут почали будівництво нової ставки Адольфа Гітлера, масштабний військовий комплекс вдалося побудувати всього за один рік. Всього в цьому комплексі налічувалося понад 80 наземних споруд, а ще 6 споруд розташовувалося під землею.

Всім любителям солодкого обов’язково варто відвідати Музей шоколаду, який був названий на честь місцевої шоколадної фабрики «Рошен». Музей знаходиться безпосередньо на території фабрики, його відкриття відбулося в 2010 році.

У Вінниці дивом збереглося кілька старовинних релігійних споруд, які відносяться до XVII-XVIII століть. У центрі міста розташований Свято-Преображенський кафедральний собор, він входить в число найкрасивіших архітектурних споруд Вінниці. Тим, хто цікавиться архітектурними традиціями минулих років, буде цікаво побачити Єзуїтський монастир, розташований неподалік. На особливу увагу заслуговує і костел Святої Діви Марії Ангельської, який був побудований в середині 18 століття.

Серед уцілілих в роки Другої Світової війни старовинних будівель примітна садиба Грохольських – яскравий пам’ятник 18 століття, та історичний готель «Савой», що був збудований в 1912 році. Пам’ятником архітектури більш пізнього періоду є будинок капітана Четкова, його будівництво проходило на початку ХХ століття.

У Вінниці зберігся в незмінному вигляді старовинний єврейський квартал, розташований неподалік від нинішнього центру міста. Прогулянки його привабливими вуличками стануть справжньою подорожжю в минуле. Тут знаходиться Шаргородська синагога – одна з найкрасивіших архітектурних пам’яток єврейської громади.

Call Now Button